Kraniosakrální terapie

Název kraniosakrální je odvozen od latinských slov cranium (lebka) a sacrum (kříž).

Kraniosakrální systém lidského těla zahrnuje membrány (meningy) a mozkomíšní mok, jenž obklopují a chrání mozek a míchu. V rámci terapie se snažíme ovlivnit případné restrikce (napětí/blokády) v tomto membránovém systému, které mohou mít vliv na nervový aparát. Provádíme tak pomocí našich dlaní - palpujeme kraniosakrální rytmus těla, rytmus, kterým systém pulzuje a kterým můžeme případné blokády vyšetřovat a na základě toho s nimi pracovat. 

Kraniosakrální systém je kromě nervového systému úzce spjat i se svalovým a kostěnným systémem, cévním, lymfatickým, endokrinním (hormonálním) a i systémem respiračním.

Doteky terapeuta jsou velmi jemné a metoda je celkově harmonizační, navozuje stavy celistvosti, podporuje přirozené samoregulační a ozdravné procesy v těle a v neposlední řadě je velmi uvolňující. Ovlivňuje tedy jak fyzické tělo, tak psychiku.

Indikace: posílení imunity, rekonvalescence, bolesti páteře, bolesti hlavy a migrény, chronická únava a chronické obtíže, endokrinní poruchy, degenerativní a zánětlivá onemocnění kloubů, stavy po operacích a úrazech, autoimunitní poruchy, poruchy učení a koncentrace, zpracování traumat a posttraumatických symptomů, k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků, stres, nespavost, léčba neplodnosti, poruchy centrálního nervového systému

Kontraindikace: akutní nitrolebeční krvácení, nitrolebeční aneurysma, nedávné zlomeniny lebečních kostí, herniace (vyhřeznutí) prodloužené míchy.

Terapie probíhá vleže na zádech a doporučujeme volné, pohodlné oblečení - terapie většinou probíhá v oblečení.

Terapie trvá 75 minut a cena jedné terapie je 1500 kč.

Vhodné i pro děti od 5 let. U dětí je délka terapie 30-40 minut za 700 kč.

Objednávání na telefonním čísle 274 863 759 nebo 606 344 062 pouze v čase 8-12,30 h.